Πρακτική άσκηση φοιτητών

Το Σχολείο μας από 20/03/2023 έως 26/05/2023 θα συμμετάσχει στην υλοποίηση της πρακτικής άσκησης φοιτητών του τμήματος Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Α.Π.Θ. για το εαρινό εξάμηνο του τρέχοντος ακαδημαϊκού έτους. Συγκεκριμένα, κατά τη διάρκεια του μαθήματος των Αγγλικών στην αίθουσα διδασκαλίας θα παρευρίσκονται φοιτητές/φοιτήτριες προς παρακολούθηση της διδακτικής μεθοδολογίας της εκπαιδευτικού Αγγλικών, κας Ρόζας Σαρίγκολη, ενώ σε επόμενο χρονικό διάστημα θα ακολουθήσει διδασκαλία από μέρους τους. Με αυτόν τον τρόπο, το Σχολείο μας, αφενός, στηρίζει τους  νέους εκπαιδευτικούς μυώντας τους στις πραγματικές συνθήκες της εκπαίδευσης, ενώ, αφετέρου, ανοίγει την πόρτα του σε νέες ιδέες και νέες πρακτικές διδασκαλίας που φέρουν τα νέα παιδιά από τον ακαδημαϊκό χώρο.
Καλή επιτυχία και καλή σταδιοδρομία στους φοιτητές και τις φοιτήτριες, που ανοίγουν τώρα τα φτερά τους!